وام مسکن زوجین


وام مسکن زوجین یکی از طرح‌های دولت برای تأمین رفاه خانواده‌ها و تشویق جوانان به ازدواج است و با شرایط خاصی به زوج‌های که تا کنون از تسهیلات دولتی برای خرید خانه استفاده نکرده‌اند، اعطاء می‌شود.

از بسیاری جهات، وام مسکن زوجین شرایطی مشابه وام مسکن یکم دارد. با این تفاوت که در طرح مربوط به زوجین مبلغ وام دریافتی دوبرابر می‌شود. این وام کمترین میزان سود را در بین طرح‌های مختلف وام مسکن دارد. سقف وام مسکن زوجین، با توجه به محل سکونت آن‌ها متفاوت خواهد بود.

در تهران هر یک از زوجین می‌توانند مبلغ 80 میلیون تومان و در مجموع 160 میلیون تومان وام دریافت کنند. در شهرهایی با جمعیت بیش از 200 هزار نفر، 120 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری 80 میلیون تومان وام مسکن به زوجین تعلق می‌گیرد. مدتی پیش خبرهایی از سوی دولت مبنی بر افزایش این وام به 200 میلیون تومان برای متقاضیان تهرانی پخش شد اما سایت بانک مسکن هنوز خبری از افزایش مبلغ وام اعلام نکرده است.

صندوق پس انداز مسکن یکم زوجین خانه اولی

متقاضیان واجد شرایط (خانه اولی)

  1. متقاضیان اعم از متاهل یا مجرد باید 18 سال تمام داشته باشد ودارای درامد مستقل باشد .
  2. اعطای تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به متاهلین اعم از تسهیلات انفرادی ویا تسهیلات زوجین صرفا در صورت خانه اولی بودن توامان تسهیلات گیرنده و همسر وی امکان پذیر می باشد(از تاریخ 1397/08/01 به بعد)
  3. متقاضی و همسر وی از امکانات دولتی برای تهیه مسکن استفاده نکرده باشند استعلام فرم (ج)از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم استفاده متقاضی از تسهیلات دولتی شامل زمین مسکن تسهیلات یارانه ای و .. 
  4. متقاضی و همسر وی از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانکها جهت خرید احداث واحد مسکونی انتقال سهم الشراکه یا تعمییر واحد مسکونی استفاده نکرده باشد .
  5. اعطای تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به اشخاص مجرد اشخاصی که همسر آنان فوت نموده و یا با همسر خود متارکه نموده اند مشروط به داشتن در آمد مستقل متقاضی بلامانع می باشد در خصوص این افراد خانه اولی بودن شخص تسهیلات گیرنده کافی می باشد و اخذ استعلام به نام همسر تسهیلات گیرنده فاقد موضوعیت می باشد.

وام مسکن زوجین

پرداخت تسهیلات زوجین توام با اوراق ممتاز

وام مسکن زوجین

ویژگی های ملک :

نرخ سود تسهیلات در عقود مبادله ای و مشارکتی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم:

  1. تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید -واگذاری سهم الشراکه)از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم -در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری -خانه اولی ها :6%
  2. تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید-واگذاری سهم اشراکه)- از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری - به غیر از خانه اولیها :8%
  3. تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید -واگذاری سهم الشراکه) از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در خارج از بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری :8%
  4. تسهیلات مشارکت مدنی -از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم انبوه سازان جهت ساخت در بافت های فرسوده:8%

وام مسکن زوجین

سقف تسهیلات:

در شهر تهران معادل 1 میلیارد و600میلیون ریال(هر یک از زوجین 800 میلیون ریال)

در شهرهای بزرگ بالای 200هزار نفر جمعیت معادل 1میلیارد و 200میلیون ریال(هر یک از زوجین 600میلیون ریال)

سایر مناطق شهری معادل 800 میلیون ریال (هر یک از زوجین 400میلیون ریال)

نرخ سود تسهیلات:

نرخ سود این نوع تسهیلات 8% می باشد

حداقل مدت انتظار اولیه :

 

 


ارسال دیدگاه


اخبار

مطالب مفید

اخبار

قانون

قانون تملک آپارتمانها


مهدی حسینی
Bamino Inc

اخبار

تنظیم

تنظیم قرارداد پیمانکاری


مهدی حسینی
Bamino Inc

مشاوره رایگان تلفنی
تنظیم قرارداد