محله شهران

نویسنده : مدیریت بامینو 0 نظر ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

محله شهران به علت قرار گيري در نزديكي كوه و آب و هواي خوب آن جز محله هاي پر طرفدار غرب تهران محسوب مي شود و بسياري از خانواده ها به دليل آب و هواي نسبتا مناسب آن را براي سكونت انتخاب مي كنند. در این مطلب این منطقه را به شمامعرفی میکنیم.

محله شهران

موقعیت مکانی شهران

شهران نام محله ای واقع در شمال غربی منطقه ۵ شهرداری تهران است که بخش شمالی محله یخچال کن می باشد. نام کهن آن به گفته باشندگان محله کن " آب پیک " بوده‌است. بوستان جنگلی کوهسار در شمال غربی این محله و در دامنه جنوبی رشته کوه البرز جای دارد و به همین دلیل شهران از خوش آب و هواترین مناطق غرب تهران به شمار می رود. بزرگراه نیایش (که از شرق در خیابان ولیعصر پایان می پذیرد)، بزرگراه ایران پارس ( آبشناسان )، بزرگراه شهید باکری و همچنین بزرگراه همت از مسیرهای اصلی ارتباطی منطقه شهران و مرکز شهر تهران می باشند.

محله شهران

بلندی های شمال شهران به دلیل دارا بودن پیست و محوطه ای باز همراه با وزش ملایم و دائمی باد جای مناسبی برای علاقه ‌مندان ورزش های هوایی (گلایدر و...) و همچنین موتور سواری  شده‌است. ده کن در غرب شهران و همچنین منطقه سولقان در چند کیلومتری شمال غربی آن و در میان راه جاده امامزاده داوود قرار گرفته‌ است.

شهران به دلیل نزدیک بودن به کوه ها دارای آب و هوای خوبی برای زندگی است و جزء محله های پرطرفدار تهران است و آب و هوای خوب باعث شده است که این شهرت آب و هوای سالم را به دست بیاورد.

محله شهران

معنی اسم شهران

شهران نام یکی از بزرگان ایرانی در زمان یزدگرد سوم بوده است و همانطور که در بالا نوشته شده است اسم آن " آب پیک " بوده است و بعدا به شهران تغییر پیدا کرده است.

به دلیل داشتن آب و هوای مناسب روز به روز بر تراکم جمعیت این محله اضافه می شود و افراد زیادی خواستار سکونت در این محله را دارند.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد
معرفی محله مرزداران

محله شهران

 معرفی کلی محله شهران 

محله شهران

مکان های مهم شهران

  1. شهرک او پی جی ( OPG )
  2. مجتمع تجاری ادارای سامان
  3. نیروگاه برق در شهران شمالی
  4. تصفیه خانه آب شهران
  5. مخابرات در خیابان کوهسار
  6. آتش نشانی در خیابان کوهسار
  7. فرهنگ سرای معرفت
  8. درمانگاه شبانه روزی صدر در فلکه اول شهران

محله شهران

تراكم جمعيت و سطح قيمت خانه هاي اين محله شهران

به دليل آب و هواي مناسب محله شهران شمالی نسبت به ساير مناطق اطرافش افزايش جمعيت در اين منطقه همچنان رو به افزايش است و روز به روز بر متقاضیان سکونت در این محله افزوده می شود. متوسط نرخ مسکن در این محله از متری 6 میلیون و 700 هزارتومان تا 8 میلیون تومان متغییر است.

مراکز خرید اصلی محله شهران

از جمله مراكز خريد براي مايحتاج روزانه مي توان به بازار ميوه و تره بار در خيابان دوم شهران و همچنين بازار ميوه و تره بار طوقاني اشاره كرد. حد فاصل بين فلكه اول و دوم شهران رستوران و فودکورت های متعدد وجود دارد كه مي توانيد براي تفريح سري به آن ها بزنيد.

پاساژ سامان در خيابان يكم شهران و پاساژ مهدي در بلوار شهران شمالي از جمله مراكز خريد مهم اين منطقه به حساب مي آيد.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد
معرفی محله جنت آباد

محله شهران

اماکن تفریحی و ورزشی محله شهران 

محله شهران از مراکز تفریحی نیز بی نصیب نمانده است و مراکزی چون :

از جمله مراکز تفریحی این محله است، اما يكي از پارك هاي جنگلي تهران كه پارك كوهسار نیز معروف است يكي دیگر از جاذبه هاي گردشگري در اين منطقه محسوب مي شود و افراد زيادي از ديگر مناطق تهران به اين پارك براي تفريح مراجعه مي كنند.

محله شهران

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي محله شهران

بعد از امكان دسترسي به مراكز مختلف شهر، وجود مراكز آموزشي و فرهنگي از نكات مهم سكونت در هر منطقه اي به حساب مي آيد.

در محله شهران هم مي توانيم به مدرسه عباس حصاركي در شمال شهران و مدرسه دخترانه بهاران اشاره كنيم و همچنين وجود فرهنگسراي معرفت و سراي محله شهران شمالي و جنوبي از مراكز مهم فرهنگي اين منطقه به حساب مي آيد.

محله شهران

مراکز درمانی معتبر محله شهران

از مراكز مهم درماني در اين منطقه مي توان به كلينيك مهر در ابتداي شهران و درمانگاه شبانه روزي صدر واقع در فلكه اول شهران اشاره كنيم. همچنین وجود داروخانه هاي متعدد در اين منطقه نياز درماني اين منطقه را پوشش مي دهد. داروخانه های شبانه روزي در شمال شهران، داروخانه اي واقع در نزديكي درمانگاه شبانه روزي صدر از جمله مهمترین داروخانه های موجود در این محله است.


ارسال دیدگاه


اخبار

محله

محله جنت آباد


مهدی حسینی
Bamino Inc

اخبار

بازسازی

بازسازی ساختمان


مهدی حسینی
Bamino Inc

اخبار

دهکده

دهکده المپیک کجاست؟


مهدی حسینی
Bamino Inc

اخبار

مشاوره رایگان تلفنی
09106618818